Śląskie Narty - Skipassy w Beskidach
Data dodania: 7 stycznia 2019

Skipassy w Beskidach


Liczne ośrodki narciarskie w Beskidach mają wspólne skipassy, jest to niebywała wygoda dla narciarzy, którzy nie muszą stać w kolejkach do kas po bilet. Skipass na jazdę w Szczyrku i Wiśle można zakupić przez internet.

 

Szczyrk

W Szczyrku obowiązuje wspólny skipass dla trzech największych ośrodków narciarskich - Szczyrk Mountain Resort, Centralny Ośrodek Sportu Kolej na Skrzyczne oraz Beskid Sport Arena.
Można tu wykupić bilet na jazdę dzienną od 1-6 dni (8:30-16:00) lub dokupić jazdę wieczorną ważną w dwóch ośrodkach: Szczyrk Mountain Resort i Beskid Sport Arena.
Kupując skipass warto zamówić wcześniej kartę gopass, która po odpowiednim doładowaniu uprawnia do korzystania ze wszystkich ośrodków firmy Tatry Mountain Resorts, a.s. w Polsce, na Słowacji i w Czechach.
Karta gopass jest kartą lojalnościową, z którą zbiera się punkty za każdy zakup i korzysta ze zniżek. Szczegóły na stronie www.gopass.pl/strona-glowna/howgopassworks
Zamawiając kartę gopass i kupując skipass przez internet zapłacimy mniej niż kupując bilet bezpośrednio na stacjach narciarskich. Tu opłata za skipass jest droższa.

Wisła i Ustroń

W Wiśle i Ustroniu obowiązuje wspólny skpiass na następujące ośrodki i stacje narciarskie:
w Wiśle są to: Beskid, Cieńków, Klepki, Nowa Osada, Partecznik, Stożek, Sarajewo, Siglany, Skolnity, a w Ustroniu: Palenica, Mała Palenica i Poniwiec.
Można zakupić skipassy 2-6-dniowe. Szczegóły na stronie www.wislanskiskipass.pl
W sezonie 2018/2019 obowiązuje akcja promocyjna ze zniżką 15% na skipassy. Objęte nią są osoby, które nocują w wybranych obiektach noclegowych w Wiśle i Ustroniu korzystają z noclegów min. 2 dniowych uiszczając opłatę miejscową (Wisła) lub uzdrowiskową (Ustroń).
Przygotowane karty rabatowe wydawane są od 17 grudnia w obiektach noclegowych działających na terenie obu miejscowości. Karty dystrybuowane są w ramach akcji "Wisła, Ustroń... zostaję dłużej, dostaję więcej" uprawniają turystów do skorzystania z promocyjnych cen (niższych o 15%) na określone w nich wiślańskie i ustrońskie atrakcje turystyczne w terminie od 22 grudnia 2018 do 31 marca 2019 r.
W Informacji Turystycznej (pl. B. Hoffa 3) można zakupić skipass ze zniżką 15%. Szczegóły na stronie www.wisla.pl

Istebna

W Istebnej wspólny karnet oferują ośrodki narciarskie Zagroń i Złoty Groń. Karnet obowiązuje w wariantach od 2 godz. - 7 dni. Szczegóły na http://istebna.org/stacja-narciarska/

Korbielów

Na skipassie można także pojeździć w Korbielowie w ośrodku Pilsko-Jontek, który wspólnie z koleją Baba oferuje wspólny bilet.
Szczegóły na https://korbielow.net/pilsko_cennik/