Szczegóły atrakcji turystycznej
Kategoria: Gastronomia

Kamienica KonczakowskichKamienica Konczakowskich powoli powstaje z popiołów, jej nowe oblicze wymagało od właścicieli restauracji odważnej decyzji, jaką była zmiana nazwy- stara nazwa (Restauracja Żak) przestała po prostu oddawać klimat miejsca.

Nowa/stara, czyli historyczna nazwa miejsca stała się nowym szyldem dla restauracji, sali bankietowej i piwnicy.

Restauracja jest usytuowana na rynku Cieszyna, w XVI wiecznej, renesansowo barokowej kamienicy. Jeszcze do niedawna niewiele osób zdawało sobie sprawę, jakie tajemnice kryje Kamienica Konczakowskich przy Rynek 19 w Cieszynie.

W lutym kamienica odkryła przed gośćmi tylko małą część swej dawnej świetności.

Kolejna odsłona historii nastąpiła w marcu 2014 r., kiedy to zaprezentowano pierwszą z sal bankietowych, znajdujące się na piętrze budynku. SALA LUSTRZANA, z widokiem na ulicę Szersznika oraz zabytkowy klasztor, zmieści 60 osób przy okrągłych lub klasycznych stołach. Sala wyposażona jest w klimatyzację oraz posiada parkiet do tańca.

W marcu również w starych piwnicach rozbrzmiała muzyka na żywo i nie tylko. Klub w Kamienicy Konczakowskich jest otwarty od wtorku do niedzieli od 16.00 do 2.00.

Na koniec deser! Kamienica Konczakowskich posiada dziedziniec wewnętrzny. W zeszłym roku dziedziniec został zadaszony szkłem, osadzonym na metalowej, nowoczesnej konstrukcji. W przyszłości także tu będą stoliki, zarówno na dole, jak i na piętrze.

Lokalizacja
rynek Rynek 19
43-400 Cieszyn
Cieszyn
Śląsk
w centrum miasta
Informacje ogólne
: restauracja
: polska, włoska, europejska
Kontakt
: (33) 852 18 96
: info@restauracja-zak.pl
: www.kamienica-konczakowskich.pl/
Ceny i udogodnienia
: miejsce dla niepalących, mówimy po angielsku, akceptujemy płatność kartą, klimatyzacja
Dostępność
: cały rok

Nie jesteś zalogowany. Aby skorzystać z planera podróży musisz się zalogować.

Przejdź do strony logowania.

Atrakcje
Trasy
Galerie
Powiązane trasy