Szczegóły atrakcji turystycznej
Kategoria: Aktywnie

Stadnina Koni Huculskich Fero w Korbielowie


Korbielów znany jest przede wszystkim wielbicielom nart, jako zimowy kurort na stokach Pilska. Kolejną atrakcją tej miejscowości jest Stadnina Koni Huculskich Fero. Ośrodek przyciąga pełną ofertą usług: od nauki jeździectwa po hodowlę i sprzedaż wyjątkowo inteligentnych i spokojnych koni huculskich. Przepiękne krajobrazy Beskidu Żywieckiego zachęcają do uprawiania konnej turystyki górskiej - krótkich przejażdżek czy kilkudniowych rajdów konnych.

Stadnina koni huculskich

Popularny szczególnie wśród narciarzy i miłośników górskich wycieczek Korbielów jest niewielką miejscowością, położoną w powiecie żywieckim, na stokach Pilska. Okazuje się jednak, że wioska ta to również doskonałe miejsce do bliższego spotkania ze sportem konnym. Stadninę koni huculskich - Fero -odnajdziemy na Hali Dzieblik, w pobliżu Hotelu Fero Lux, który jest jej właścicielem. W Stadninie Koni Fero można skorzystać z nauki jazdy na lonży (długiej, 5-8 metrowej linie), na padoku (placu) i w terenie. Wszystko pod nadzorem wykwalifikowanych instruktorów, którzy podkreślają wyjątkowe zalety koni huculskich – spokój, inteligencję, wytrzymałość. Są to więc zwierzęta wyjątkowo dobre do nauki jazdy dla dzieci i młodzieży. Ośrodek organizuje specjalne imprezy dla większych i mniejszych grup, połączone z informacjami o rasie koni huculskich, podstawach pielęgnacji oraz z nauką jazdy i krótkimi przejażdżkami po okolicy. Amatorzy górskich wycieczek mogą wyruszyć na całodzienne rajdy konne do beskidzkich schronisk (Hala Miziowa, Krawcowy Wierch, Hala Rysianka, Hala Lipowska) lub kilkudniowe, przepięknymi górskimi szlakami. W Stadninie Fero jest 20 koni oraz źrebaki. Rocznie sprzedaje się tu około 15 koni.

Koń huculski

Koń huculski należy do koni górskich i jest jedną z najstarszych ras hodowlanych w Polsce. Wywodzi się z Karpat Wschodnich, z krainy zwanej Huculszczyzną, gdzie służył tamtejszym góralom do ciężkich prac w górach. Pierwsze wzmianki o tej rasie pochodzą z 1603 roku, ale hodowlą zajęto się dopiero w połowie XIX wieku, w ówczesnej monarchii Austro-Węgierskiej. Hucuł jest stosunkowo niewielki. Jego waga wynosi od 350 do 450 kg, a przeciętna wysokość w kłębie to 135 cm. Jest to koń niezwykle silny, inteligentny i spokojny. Odporny na trudne warunki atmosferyczne i niewybredny odnośnie pożywienia. Zrównoważona natura i łagodne usposobienie przyczyniły się do wykorzystywania tych koni w nauce jazdy - szczególnie dzieci - oraz w hipoterapii. Jest to też najlepszy koń do uprawiania turystyki górskiej i rekreacji.

Lokalizacja
ulica Szczyrbok 62
34-335 Krzyżowa Korbielów
Jeleśnia
Beskidy i Śląsk Cieszyński
na wsi
Kontakt
: +48338636023
: +48338636024
: +48 608 857 435
: +48338636024
: recepcja@ferosystem.pl
: www.ferosystem.com.pl/stadnina.php
Informacje ogólne
: jazda konna
Ceny i udogodnienia
: Jazda konna: od 60 zł/1h
Dostępność
: cały rok
Organizator
Polska

Nie jesteś zalogowany. Aby skorzystać z planera podróży musisz się zalogować.

Przejdź do strony logowania.

Atrakcje
Trasy
Galerie
Powiązane trasy
Wypożyczalnie
Żywiec
U MERESA - to restauracja w samym centrum Żywca, pokoje gościnne ale także miejsce, gdzie można wypożyczyć samochód, sprzęt sportowy na lato i zimę, zamówić przewodnika czy instruktora.
zobacz więcej