Szczegóły atrakcji turystycznej
Kategoria: Aktywnie

Stadnina koni „Połonina” w Korbielowie


Korbielów znany jest przede wszystkim miłośnikom „białego szaleństwa”, ale beskidzkie trasy przyciągają też fanów jeździectwa. Stadnina koni „Połonina” jest kolejnym miejscem, gdzie można skorzystać z jazd na spokojnych i wytrzymałych koniach rasy huculskiej. W ofercie znajduje się nauka jazdy, jazda w terenie dla zaawansowanych, w lecie romantyczne przejażdżki bryczką, w zimie kuligi, a także „wczasy w siodle”. Organizuje się też rajdy konne po szlakach Beskidu Żywieckiego.

Stadnina koni „Połonina”

Stadnina koni jest częścią Górskiego Ośrodka Wypoczynkowego „Połonina”, mieszczącego się w Korbielowie przy ulicy Szczyrbok 56, u podnóża Pilska (1557 m n.p.m.). Stadnina posiada kilka koni rasy huculskiej. Zwierzęta te należą do koni górskich i są jedną z najstarszych ras hodowlanych w Polsce. Są stosunkowo niewielkie (waga wynosi od 350 do 450 kg, a przeciętna wysokość w kłębie to 135 cm), ale wyjątkowo silne, inteligentne i spokojne. Zrównoważona natura i łagodne usposobienie przyczyniły się do wykorzystania tych koni w nauce jazdy, szczególnie dzieci oraz w hipoterapii. Jak podkreślają fachowcy, są to idealne konie do uprawiania turystyki górskiej i rekreacji. W ofercie stadniny są jazdy dla początkujących i zaawansowanych, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych; od jazd na maneżu (ujeżdżalni) po jazdę w terenie. Zajęcia odbywają się pod nadzorem wykwalifikowanych instruktorów, którzy zawsze zapoznają początkujących jeźdźców z niezbędnymi tajnikami jazdy. „Połonina” organizuje jedno- lub kilkudniowe rajdy konne malowniczymi szlakami żywieczczyzny (np. na hale Lipowską, Boraczą, Miziową, Rysiankę, Krawców Wierch, Jaworzynę i Pilsko). Korbielów i najbliższą okolicę można zwiedzać dzięki wygodnym przejażdżkom bryczką, a zimą – kuligom. Ośrodek Wypoczynkowy „Połonina” organizuje też m.in. „wczasy w siodle” i obozy konne. Ośrodek ma 65 miejsc noclegowych w pokojach 2- i 3-osobowych z pełnym węzłem sanitarnym. Proponuje też kuchnię regionalną w „Karczmie Szczyrbok”. W pobliżu znajduje się pierwsza stacja wyciągu narciarskiego na Pilsko i kolejka krzesełkowa.

Lokalizacja
ulica Szczyrbok 56
34-335 Korbielów
Jeleśnia
Beskidy i Śląsk Cieszyński
na wsi
Kontakt
: 863 40 33
: 601 381 835
: 33 863 63 69
: osrodek@polonina.com.pl
: www.polonina.com.pl
Informacje ogólne
: jazda konna
Dostępność
: cały rok
Organizator
Polska

Nie jesteś zalogowany. Aby skorzystać z planera podróży musisz się zalogować.

Przejdź do strony logowania.

Atrakcje
Trasy
Galerie
Powiązane trasy
Wypożyczalnie
Żywiec
U MERESA - to restauracja w samym centrum Żywca, pokoje gościnne ale także miejsce, gdzie można wypożyczyć samochód, sprzęt sportowy na lato i zimę, zamówić przewodnika czy instruktora.
zobacz więcej